Stylowy salon z antykami

Salon wydaje się być bardzo dobrym miejscem dla antycznych stylowych i eleganckich mebli z duszą. Jest to ważne miejsce w domu, tam przyjmuje się gości i wypoczywa. Dlatego ważne jest, aby elegancja szła w parze z wygodą. Na pewno bardzo ważne są fotele, jakaś stylowa kanapa, stół lub ława do tego eleganckie i pasujące dodatki. Jeżeli w salonie znajduje się kominek będzie to idealne miejsce do postawienia oryginalnej rzeźby lub zabytkowego naczynia. Poza tym oczywiście obrazy.

Wygodne fotele z drewna mogą posiadać także tapicerkę to wybieramy w zależności od upodobań i reszty mebli jakie chcemy wstawić do salonu. Bardzo dobrym pomysłem jest komplet składający się z szezlonga i jednego lub dwóch foteli. Całość wykonana z drewna mahoniowego. Jest ono wyrazem dobrego gustu oraz wytworności minionych wieków. Meble z niego wykonane są trwałe i wygodne.

Jeśli szezlong okaże się za mały, gdyż w salonie przyjmuje się czasem dużo gości, idealnym wyjściem będzie sofa ze stylizowanymi fotelami lub kanapa w stylu angielskim. Angielska sofa typu Chesterfield z eleganckimi nóżkami pokryta skórą ręcznie przecieraną to wydatek około 3000 złotych. Jest bardzo komfortowa i elegancka.

Idealnie do salonu będą się nadawały stylowe stoliki wykonane z litego drewna- mahoniu. Komplet pięknych i praktycznych stolików z ozdabianymi nogami kosztuje około 800 złotych. Może to być jeden stolik lub wszystkie trzy. Największy z nich ma takie wymiary szerokość: 60 cm; wysokość: 60 cm; głębokość: 44 cm.

Bardzo oryginalnym i stylowym mebelkiem do salonu jest fotel bujany. Nadaje wnętrzu nieco bajkowości kojarzy się z babciami opowiadającymi bajki w fotelu bujanym. Poza tym stwarza przyjazną atmosferę i jest przy tym użyteczny. Fotele takie mogą być w całości wykonane z drewna lub posiadać także elementy metalowe. Ich konstrukcja jest bezpieczna i zapewnia relaksujący balans. Podstawa tego typu foteli jest wykonana z metalu ale posiada podbicie drewniane. Możemy więc z powodzeniem stawiać je na parkietach oraz posadzkach z płytek lub na tarasie. Siedzisko i oparcie najczęściej wykonane także z drewna na zewnątrz może być rzeźbione. Fotel bujany stanie się niebanalnym dodatkiem do każdego salonu. Ceny wahają się w zależności odm materiału z jakiego fotel jest wykonany oraz od jego wieku. Opisany wyżej fotel drewniany z elementami drewnianymi to wydatek około 1200 złotych.

Dobrym pomysłem jest wstawienie do salonu witryny. Ponieważ raczej nie umieszczamy szaf i komód w tej części domu (najczęściej w sypialni), witryna stanie się dobrym miejscem na przechowywanie, karafek z alkoholem, różnego rodzaju bibelotów. Najbardziej polecane są przeszklone wąskie witryny nie zajmujące dużo miejsca. Bardzo ładnie za szkłem będą prezentować się komplety deserowe, figurki i inne ozdoby. Przykładowa witryna w stylu antycznym jest wykonana z mahoniu, to bardzo dobry rodzaj drewna. Powinna być poręczna i posiadać dwoje drzwi. Dodatkowo jeśli będzie posiadać szuflady i niewielkie szafeczki u dołu, stanie się bardzo przydatna. Dodatkowym atutem są przeszklenia z boku, rzeźbione stylowe nóżki i drzwiczki zamykane na kluczyk. Każda klasyczna witryna będzie prezentować się majestatycznie i stanie się przepięknym meblem w salonie. Jeśli ktoś jest posiadaczem dużego domu może zaopatrzyć się w ogromną witrynę w stylu kolonialnym. Będzie prezentować się wspaniale zwłaszcza, że ma 18o centymetrów szerokości.

Jeśli mamy małe wnętrze gustowna niewielka witrynka o wysokości 100 cm i szerokości nie przekraczającej 40. To bardzo gustowny malutki mebelek, który pomieści wiele bibelotów i będzie pod ręką. Jej urodę podkreślają przeszklenia z wszystkich czterech stron.

Jeśli posiadamy dużo miejsca w salonie, gdzieś w rogu można postawić eleganckie biurko lub konsolę. Mebel ten będzie przydatny do pisania lub czytania, jeżeli nie zamierzamy wstawiać do salonu wysokiego stołu a tylko ławę. Będzie można tam postawić lampkę. Polecane są meble z drewna mahoniowego, niezwykle solidne. Konsola nie musi być zbyt duża, najczęściej posiada szufladkę, która jest przydatna w celu przechowywania różnych drobiazgów.

Eleganckim dodatkiem dla posiadaczy koników będzie obudowa kominkowa. Powinna być wykonana z solidnego drewna, najlepiej mahoniu. Niektóre stylizowane obudowy mają szykowne rzeźbienia. Zachwyci wszystkich gości i będzie robić niesamowite wrażenie.